piątek, 24 sierpnia 2012

ich bin julia

czyli o tym, jak Zuza podczas drugiej części naszych wyjazdowych wakacji została Julią. Z wizytą u Zuzy kuzynek Sofii i Laury ( ta druga jak narazie interesuje się Antkiem dość znacznie). Zuza bez kompleksów uczestniczy w życiu rzeczonych sióstr, a nawet powiedziałabym więcej wśród masy zabawek czuje się jak ryba w wodzie. Owszem były małe spięcia o "raszpundla"(czyli Barbie Roszpunkę),bo obie chciały ją mieć, nadszedł raczej spokój.Problem został rozwiązany przez zakup identycznego "roszpundla" dla Zuzy i teraz chodzą każda ze swoim i podobno je rozróżniają.Ponadto Zuza jak to Zuza poszła na tańce, gdzie oporów przed występami nie miała, a że jej niemiecki raczej średni, to kiedy Sofia przedstawiła Zuzię jako Julię ( bo z kolei jej ciężko przychodzi wymówienie Zuza) to Zuza oczywiście przytaknęła i do końca zajęć była Julią, o dziwo reagowała na to imię. Podobna sytuacja miała miejsce w przedszkolu. Zuza poszła odebrać kuzynkę , a sama tam została. Kiedy zobaczyła wszystkie zabawki dostała oczopląsu, oznajmiła, że tam zostaje, bo przecież umie po niemiecku, po czym rzuciła: "e ble se de beee"( że to niby ten niemiecki). Gdy pani uderzyła  gong, który oznacza, że wszystkie dzieci mają zasiąść na dywanie i się przywitać, Zuza oczywiście była pierwszą która usiadła i była już u siebie, znów została przedstawiona jako Julia i znów jej to odpowiadało. Siłą została wyszarpana do domu! Problemów aklimatyzacyjnych to ona nie ma.
W chwili obecnej sprowadza swoja grzeczną kuzynkę na złą drogę, bo ogląda bajkę (kuzynka oczywiście też z nią), a powinna już spać od godziny;-) No cóż pojutrze już wyjeżdżamy, więc "niech se kuzynka poogląda;-)))"3 komentarze:

 1. ojj ta nasza zuzia :-) ciekawe po kim taka łobuziara?? pewnie po Mamach Chrzestnych!! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. wiadomo, tata jest grzeczny :)
  Zuza po powrocie płacze, że nie ma się z kim bawić :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co do grzeczności taty można by się kłócić;-) fakt zuza wczoraj stwierdziła, że nie ma już żadnych przyjaciół!!

   Usuń

po prostu syn

sześcioletni. Oszczędny w słowach i emocjach. Zakochany w piłce. Perfekcjonista na boisku. W życiu zawieszony, bywający szczęśliwy, zwłaszcz...