niedziela, 10 marca 2013

zlewomycie

wieczory u nas w domu to krzyk. Najpierw krzyczy mama i tata, bo ustalają, kto kogo kąpie i w czym. Na początku, to znaczy od kiedy zostaliśmy rodzicami dwójki, ustaliliśmy, że każdy kąpie i usypia jedno dziecko. Na początku ja miałam dziecko A, z racji posiadania cyca, a tata miał dziecko Z,  z powodu braku cyca aż tak dużego;-) Potem kiedy cyc mamy poszedł w odstawkę mogła następować zamiana dzieci. No i tu jest pierwszy krzyk, bo tata po początkowym przystosowaniu do reguły, zaczął ją łamać i po prostu olewać kąpanie i usypianie jednego dziecka, albo swoim "zaraz" tak wkurza matkę, że ta w porywie złości i z jękiem nieustającym, sama kąpie i kładzie dwójkę. Kolejnego rozstrzygnięcia wymaga pytanie czy dziś jest kąpanie "w zlewie" czy "w wannie". Antek na razie nie protestuje przed "kąpaniem w zlewie",  lubi obie opcje. Natomiast Zuza protestuje przed "kapaniem w zlewie", bo zdecydowanie preferuje wannę. Gdy już te krzyki ustaną, Antek zazwyczaj zasypia bez problemów, ewentualnie trochę pokrzyczy w łóżeczku i zasypia. Zuza z kolei przechodzi jeszcze fazę krzyku przy zastrzyku i czasami przed wejściem do łóżka. Ale potem następuje już cisza nocna do kolejnego krzyku ---tu przoduje Antek.

Dziecko A w zlewie
Dziecko A i Z w wannie


22 komentarze:

 1. Te kąpiele w zlewie to u Was słynne są :-) Nie dziwie się Zuzi, że protestuje bo przecież ona nie mieści się w tym mega wielkim zlewie :-) Tata projektując łazienkę nie wziął pod uwagę rzeczywistych rozmiarów dzieci ;-) U nas praktycznie co wieczór kąpie TATA! A usypiamy na przemian ale w większość chyba przoduje Tata :-) Więc MR AR do roboty! Nie obijaj się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zabrzmiało prawie jak słynne obiady czwartkowe;-)sprostowanie: tata też czasami kąpie, na przykład to zdjęcie upchniętego dziecka a w zlewie to jego dzieło, w sensie zdjęcie i kąpiel, podczas mojej nieobecności, bo ja go tak nie upycham tylko stawiam!

   Usuń
 2. Dziecko A w zlewie wygloda przelodko!
  U nas tez bez wieczornego krzyku sie raczej nie obejdzie, tyle ze mistrzem w tej dziedzinie jest M, kiedy to zorientuje sie, ze matka do lozka chce go zaciagnac ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no pocieszające jest to, że kiedyś to mija, mam na myśli krzyk, albo zmniejsza się jego natężenie.

   Usuń
 3. Zdjęcia boskie :) Mały w zlewie wygląda uroczo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w innych miejscach też wygląda uroczo;-))

   Usuń
 4. Jak wy to dziecko Z do zlewu upychacie ???
  I o matko co to nas czeka ;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no upychanie ciężka sprawa;-0 musisz zwijać, rolować, składać...a tak na serio to muszę wyjaśnić, dziecko z nie jest już tak drastycznie wkładane, ale po prostu jest myte stojąc na ziemi, dla niej to kara, bo nie może się pluskać w małej co prawda, ale zawsze wanience!

   Usuń
 5. Dziecko A wygląda w zlewie obłędnie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze się zastanawiałam jak to by był z dwójką dzieci.
  Całkiem fajne to wasze rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak już się ma dwójkę to się zastanawia jakby to było z trójką:-)tylko nie wiem, jakbym ich upchnęła do tej małej wanienki razem, bo wspólna kąpiel to podstawa, dziecko z. szczególnie to lubi, bo dziecko a. czuje się przygniatane i czasami wyraża protest!

   Usuń
 7. Dziecko A i Z urocze :) Jak mieszczą się w umywalce ??? Mąż do kąpania przystąp :) Mój kąpie , a co kurcze blade! Musze przyznać , że lubi to robić:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. razem do umywalki nie wchodzą,. zarwałby się;-) tylko dziecko a. wskakuje do środka, dziecko z. jest myte stojąc na ziemi.

   Usuń
  2. Tak czy inaczej dziecko A i Z są przecudowne :)

   Usuń
 8. dziecko A brzuch jak u taty i dziadzia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój zlew za mały na kąpiele, chyba że noworodka :)
  Urocze pierwsze zdjęcie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja zwyczajowo kąpie a później usypiam, często bywa, że sama zasypiam!! Więc zazdroszczę, tym które mają kogoś do pomocy w tej kwestii! U nas protest jest codziennie!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. świetne to zdjęcie w zlewie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie młodsza córa też w umywalce lubi się pluskać;))
  Większa w wannie jej dyryguje, tylko u nas większa różnica wieku, bo 9 lat, ale krzyk i kłótnie też są między dziewczynkami ;))

  OdpowiedzUsuń
 13. najlepszy jest zlew kuchenny ;)

  OdpowiedzUsuń

po prostu syn

sześcioletni. Oszczędny w słowach i emocjach. Zakochany w piłce. Perfekcjonista na boisku. W życiu zawieszony, bywający szczęśliwy, zwłaszcz...