środa, 27 marca 2013

męska rzecz

Genetyka to poważna sprawa. Warunkuje praktycznie wszystko. Ale nigdy nie spodziewałam się, że działa tak mocno. W trakcie moich genderowych studiów nakładli mi do głowy, że płeć jest biologiczna i kulturowa. I gdyby nie to, że ktoś nazwała w chwili jak  wyskakiwaliśmy z brzucha chłopcem czy dziewczynką, a to wpisało nas w całą machinę kulturowo- społecznego myślenia o nas jako o płci kobiecej lub męskiej, to bylibyśmy nijakimi tworami, którzy sami wybiorą sobie swoją drogę. Ale od kiedy mam Antka i mam porównanie to widzę, że biologia tez robi swoje. Antka automatycznie ciągnie do aut. Nikt mu specjalnie ich nie pokazywał, ba powiem więcej w domu są cztery autka, a lalek misiów i kucyków pony niezliczona ilość, a pomimo to nawet nie spojrzy na Zuzi zabawki. Od samego początku wykazuje zainteresowanie samochodzikami. Fascynuje mnie to jak to kurde jest możliwe i skąd wie, że ma się bawić autkiem, i skąd wie, że one jeżdżą, i , że ma je przesuwać po podłodze. Teraz fascynuje się Zuzi motorem. Co krok przyłapuję go jak się nad nim zachwyca i kombinuje jakby na niego wejść i jakby samemu na nim pojechać. Jaram się tym!;-)10 komentarzy:

 1. Niech kombinuję to w końcu uda mu się wykombinować.;D
  Śliczniutki jest.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj w klubie autoholików:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ktoś wszystko wymyślił już za nas ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tez o tym myślę dość często szczególnie jak Alka chce się ze mną malować i tak śmiesznie macha pędzlem po twarzy. Jak zobaczy w łazience maszynkę do golenia nie próbuje się golić jak tata tylko informacyjnie mówi, że to tatusia.
  Coś w tym jest.

  OdpowiedzUsuń
 5. no geny robią swoje,,, fajny ten antuan

  OdpowiedzUsuń
 6. :))), czyli chyba będzie musiał zostać posiadaczem własnego jeździła:)), Zuzu ma swoje, Koko swoje więc i Anti musi takie posiadać:PP!! Kate później dochodzą jeszcze wszelkiego rodzaju pistolety, łuki, miecze, tarcze itp:))!! I nie ma mowy, żeby pobawić się bez udziału Policjanta, Strażaka, Kowboja, Indianina:))!! Sweet!!

  OdpowiedzUsuń

po prostu syn

sześcioletni. Oszczędny w słowach i emocjach. Zakochany w piłce. Perfekcjonista na boisku. W życiu zawieszony, bywający szczęśliwy, zwłaszcz...